„Najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Kościołem i Polakami jest jedność” – powiedział KAI abp Józef Michalik, obejmując w 2004 r. funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jego posługa naznaczona była również staraniami, aby – mimo zaszłości historycznych…